Warsztaty językowe pn. "Krokodyle, makówki i złote cacka – po co nam Fredro i jego pisanie"

Wojewódzka Bibliotek Publiczna w Krakowie zaprasza uczniów klas VII-VIII na bezpłatne warsztaty językowe pn. "Krokodyle, makówki i złote cacka – po co nam Fredro i jego pisanie".

Uczestnicy warsztatów przeanalizują życiowe przygody Fredry, dotrą do ówczesnych realiów życia pisarza jako nastolatka, młodzieńca, dorosłego człowieka i dopiero z tą dawką informacji zagłębią się w XIX-wieczny język jego twórczości. Młodzież pozna powiedzenia i zwroty z utworów pisarza, ponadto wykona kolaże komiksowe z wycinkami cytatów z Fredry. Prace za zgodą twórców zostaną wyeksponowane na wystawie w holu biblioteki, a wybrane cytaty staną się elementami gadżetu, który wspólnie zaprojektują.

Zajęcia  poprowadzi Dominika Krzyżanowska - animatorka i menadżerka kultury, producentka, aktorka.

Terminy:

26 września 2023 r., godz. 9.00-11.00

27 września 2023 r., godz. 9.00-11.00

28 września 2023 r., godz. 9.00-11.00

 

Zgłoszenia: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży tel. 12 375 22 75 lub 12 375 22 64.

Osoba do kontaktu: Monika Krawczyk, adres email: monika.krawczyk@rajska.info

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.