Małopolskie Studio Komiksu

Otwarte w październiku 2011 r. Małopolskie Studio Komiksu to jeden z pierwszych w Polsce księgozbiorów tematycznych, poświęconych w całości komiksom. Dział wewnętrzny Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, w którym każdy zarejestrowany czytelnik może wypożyczyć klasyczne i najnowsze komiksy w języku polskim, a także wybrane publikacje w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Obecnie zbiór ten liczy sobie ok. 2.900 woluminów pośród których dominują tzw. graphic novels, czyli komiksy o dużej objętości, skierowane przede wszystkim do czytelników dorosłych. W naszej ofercie nie brak jednak komiksów dziecięcych, edukacyjnych, historycznych, a także cieszących się wielką popularnością mang.

Zlokalizowane w nowoczesnym budynku Arteteki, Małopolskie Studio Komiksu to także miejsce, gdzie można swobodnie spotkać się i porozmawiać o komiksach. We współpracy z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym organizujemy cykliczne spotkania z komiksem, których gośćmi są twórcy, wydawcy, kolekcjonerzy i badacze komiksu. Za nami 89 spotkań, których gośćmi byli m.in. Marzena Sowa, Jakub Woynarowski czy dr Wojciech Birek. Kulminacyjnym wydarzeniem w naszym całorocznym programie popularyzacji komiksu jest organizowany od 2011 r. Krakowski Festiwal Komiksu – święto krakowskiego środowiska komiksowego, które rokrocznie przyciąga kilkuset widzów.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.