Wejście

Budynek główny

Do wnętrza głównego budynku wchodzi się przez automatycznie rozsuwane drzwi. Po obu stronach schodów do budynku znajdują się podjazdy dla osób poruszających się na wózku. Po przekroczeniu wejścia głównego wchodzi się do obszernego holu. Aby dostać się do korytarzy na parterze, należy pokonać pięć stopni schodów lub skorzystać z podjazdu - jeden znajduje się po lewej, a drugi po prawej stronie. W Bibliotece jest Punkt Informacyjny, gdzie osoba z różnymi potrzebami może uzyskać pomoc w dotarciu do wybranej wypożyczalni oraz skorzystaniu z oferowanych przez Bibliotekę zbiorów i usług.

Najbliższa winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się w korytarzu na prawo od głównego holu w odległości ok. 5 m.

W korytarzu na lewo od głównego holu znajduje się Punkt Rejestracji Czytelników, w którym można zapisać się do Biblioteki podczas pierwszej wizyty. Dalej znajduje się Wypożyczalnia Główna. Naprzeciwko niej jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windą zlokalizowaną w tym skrzydle dojedziemy do położonych na pierwszym piętrze Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce oraz Czytelni Informacji Naukowej i Bibliograficznej, a także do Wypożyczalni i Pracowni Informatycznej (trzecie piętro).

W prawym skrzydle, na parterze, znajduje się Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej, a także Wypożyczalnie i Pracownie dla Dzieci i Młodzieży. Korzystając z windy lub schodów po prawej stronie holu, możemy dotrzeć do Czytelni Czasopism (pierwsze piętro), Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej, Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Obcojęzycznych oraz Wypożyczalni i Pracowni Muzycznej (drugie piętro), a także do Czytelni Głównej (trzecie piętro). Na pierwszym piętrze w tym skrzydle znajduje się także bar.

Budynek Biblioteki ma 4 kondygnacje. Komunikację między piętrami zapewniają 2 windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windy są wyposażone w system informacji głosowej oraz przyciski oznaczone brajlem.
Barierę dla wózków mogą stanowić dwuskrzydłowe przeciwpożarowe drzwi, dzielące każde z pięter na segmenty.

W głównym budynku są 4 toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znajdują się one:

  • na parterze w lewym skrzydle, naprzeciwko Wypożyczalni Głównej
  • na pierwszym piętrze w lewym skrzydle, na przeciwko Czytelni Informacji Naukowej i Bibliograficznej
  • na trzecim piętrze w Czytelni Głównej
  • na trzecim piętrze w Wypożyczalni i Pracowni Informatycznej

Arteteka

Arteteka mieści się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki (MOS) na piętrach 1 – 3. Do budynku prowadzi wejście od ul. Szujskiego, szerokimi szklanymi drzwiami. Po przekroczeniu wejścia wchodzi się do obszernego holu. Na wprost wejścia znajduje się klatka schodowa, a w klatce z lewej strony winda, którą można dostać się na piętro 1. Po wyjściu z windy na 1 piętrze należy skierować się na prawo wprost do stanowiska obsługi czytelników. Na prawo od stanowiska obsługi znajduje się druga winda, którą można dostać się na 2 i 3 piętro. Toaleta dostępna znajduje się na piętrze pierwszym na prawo od windy.

Na pierwszym piętrze znajdują się stanowiska komputerowe, regały z płytami CD dostosowane do potrzeb osób korzystających z wózka, dostosowany do potrzeb osób korzystających z wózka pulpit informacyjny z dostępem do katalogu on-line. Na piętrze drugim znajdują się m.in. stanowiska komputerowe, filmy, komiksy, konsole PS3 i PS4. Na piętrze trzecim znajdują się m.in. stanowiska komputerowe, gry planszowe, książki do korzystania na miejscu.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.