Lotna Czytelnia

Lotna Czytelnia to projekt, który wystartował w sierpniu 2013 r. dzięki współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, i od tego czasu systematycznie, co roku jest kontynuowany w okresie wiosenno letnim.

W pierwszym roku swej działalności Lotna czytelnia zachęcała przechodniów do czytania jeżdżąc po Bulwarach Wiślanych, a od 2014 roku charakterystyczny rower cargo spotkać można na Plantach.

W roku 2014 oraz 2016 projekt dostał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

By urozmaicić czytelnikom naszą ofertę i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, kolejne wyjazdy Lotnej Czytelni są poświęcone różnej literaturze, i tak jeździ:

Lotna czytelnia z dreszczykiem, Lotna czytelnia z biografią, Lotna czytelnia z romansem, Lotna czytelnia z komiksem, Lotna czytelnia z lekturą, Fantastyczna Lotna

Zasady akcji są proste i niezmienne: weź książkę z Lotnej Czytelni, przeczytaj, oddaj do Biblioteki lub przekaż kolejnemu czytelnikowi.

Książki z Lotnej Czytelni systematycznie wracają do Biblioteki, a zachęceni akcją czytelnicy przekazują nam wciąż kolejne, dzięki czemu nasz projekt może się rozwijać.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.