Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej

Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej oferuje zbiory dla osób niewidomych i słabowidzących. Z Wypożyczalni mogą  korzystać osoby starsze, z dysleksją lub dysgrafią, a także osoby, które z różnych przyczyn nie mogą czytać "zwykłych" książek.

Znajdziesz tutaj:

  • książki nagrane na kasetach magnetofonowych tzw. książki mówione (18 tysięcy tytułów - beletrystyka polska i obca, literatura dla dzieci i młodzieży oraz różne dziedziny wiedzy, w tym psychologia, medycyna, historia, socjologia, reportaże, wspomnienia, biografie),
  • książki pisane brajlem (z zakresu literatury pięknej polskiej i obcej dla dorosłych),
  • książki na nośnikach CD i mp3 (w tym również książki do Czytaka),
  • ksiązki mówione w standardzie DAISY,
  • możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu wraz z odpowiednim oprogramowaniem ułatwiającym pracę osobom niedowidzącym.

Osobom, które z powodu swojego inwalidztwa lub choroby nie mogą przyjść osobiście do Biblioteki, książki są dowożone do domu.

Koordynator zespołu: Anna Szydłak

Przyjdź: pok. 54 (parter, prawe skrzydło)
Zadzwoń:  +48 12 375 22 16
Napisz: anna.szydlak@rajska.info

 

 

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.