Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2020

Wojewódzka Biblioteka Publicznej w Krakowie jest ponownie w 2020 roku,  beneficjentem  wieloletniego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, który szczególny nacisk kładzie na zwiększenie oferty bibliotecznej o stały napływ nowości wydawniczych.

W ramach dotacji celowej nasza biblioteka otrzymała 86153 ,00 zł. Już od września rozpocznie  się zakup książek i audiobooków,  które przekażemy do użytku naszym czytelnikom, a których zakup zostanie zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dodatkowow nasza biblioteka otrzymała 17650,00 zł, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w ramach tej dotacji  zakupiono usługę dostępu do publikacji elektronicznych bazy EBSCO.  Czytelnicy uzyskali dostęp do 59 tytułów ebooków z zakresu sztuki współczesnej oraz audiobooków z kolekcji klasycznej.

 

 

 

 

 

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.