Wypożyczanie międzybiblioteczne

Biblioteka prowadzi usługę wypożyczeń międzybibliotecznych. Sprowadzamy z bibliotek krajowych i zagranicznych książki, kopie artykułów z czasopism oraz inne materiały, których nie posiada żadna biblioteka w Krakowie.

Przy składaniu zamówienia należy wypełnić deklarację dotyczącą pokrycia kosztów związanych ze sprowadzeniem dokumentów przez osobę zamawiającą.

Za sprowadzanie materiałów bibliotecznych z bibliotek zagranicznych WBP w Krakowie pobiera opłatę. Jest to koszt odesłania książki (według cennika Poczty Polskiej) + opłata wyznaczona przez bibliotekę realizującą zamówienie, zazwyczaj równowartość 1 IFLA Vouchera = 43,20 zł. Czasami biblioteka może zażądać opłaty wyższej – zależy to od rodzaju wydawnictwa i obszaru, z którego sprowadzane są materiały.

Ze sprowadzonych materiałów można korzystać wyłącznie w czytelni, w terminie określonym przez instytucję wypożyczającą.

Realizujemy również zamówienia na materiały biblioteczne, składane przez biblioteki krajowe i zagraniczne. Aby złożyć zamówienie należy wysłać maila na adres:  miedzybiblioteczna@rajska.info, w którym powinny znaleźć się wszystkie dane bibliograficzne zamawianego dokumentu:

  • Autor, tytuł, miejsce, rok wydania - w przypadku zamawiania książki,
  • Autor, tytuł artykułu oraz dokładny tytuł, rocznik, numer czasopisma,
  • adres biblioteki zamawiającej.

Przyjdź: pok. 141 (I piętro, prawe skrzydło)
Zadzwoń: +48 12 375 22 77
Napisz: miedzybiblioteczna@rajska.info

 

 

 

 

 

Fot.  Gerhard Gellinger z Pixabay

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.