Europejski Korpus Solidarności

Europejski Korpus Solidarności jest to nowy program Unii Europejskiej. Umożliwia on młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą. Przez położenie nacisku na europejski wymiar solidarności, program daje młodzieży możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania wiedzy.

Projekt „ESC: Volunteering Solidarity – built to last – Meet me in the library 2020–2021” będący kontynuacją projektu „EVS: Together = Furhter – Meet me in the library 2019-2020” realizowany jest w  ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się 2792 spotkania w 198 cyklach, w których uczestniczyło ok. 260 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 31 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, hiszpańskim, niemieckim

Zajęcia z języka włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego i angielskiego prowadzą Wolontariusze ESC:

Silvia Saccavino - pochodzi z Rzymu, gdzie ukończyła studnia z zakresu współpracy międzynarodowej i rozwoju. Poza językiem włoskim, mówi również po angielsku, hiszpańsku i niemiecku. Posiada doświadczenie w pracy translatora oraz animatora zabaw dla dzieci. Pracowała również w bibliotece uniwersyteckiej. W wolnych chwilach tańczy Swing, lubi czytać w językach obcych.

Hannes Böttcher - mieszka w niewielkiej miejscowość w północnych Niemczech. Niedawno ukończył szkołę średnią, gdzie aktywnie udzielał się w lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach. Interesuje się sportem, lubi też czytać książki i słuchać podcastów. W przyszłości chciałby pracować w obszarze polityki zagranicznej. Pobyt w Polsce to dla niego idealna okazja na zdobycie doświadczenia w pracy zagranicą.

Davide Castello - Jego rodzinne miasto to Genua w północno-zachodniej części Włoch. Davide interesuje się historią i polityką, lubi podróżować oraz poznawać nowe osoby i kultury. Ceni sobie zdrowy styl życia, regularnie biega i ćwiczy. Davide ukończył studia z zakresu marketingu, miał okazję mieszkać i pracować w Finlandii. Wolontariat w bibliotece traktuje, jako możliwość zdobycia nowego doświadczenia i umiejętności.

Javier Holgado - pochodzi z miejscowości Kadyks w południowej Hiszpanii. Oprócz języka ojczystego mówi również po angielsku. Ukończył studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Miał okazję studiować i pracować w Austrii, gdzie był asystentem nauczyciela oraz w USA w trakcie obozów letnich dla dzieci. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze i chodzić do kina. W trakcie wolontariatu chce sprawdzić się, jako nauczyciel języka hiszpańskiego.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.