Zajęcia dla studentów

CRACOVIANA DLA PRAKTYKÓW ROZWIŃ

Warsztaty dla studentów połączone z prezentacją kolekcji Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce i możliwością poznania współczesnego warsztatu pracy bibliotekarza. Celem spotkania jest pomoc w przyswojeniu podstaw ars quaerendi, dostępnego w czytelni księgozbioru oraz innych materiałów (prasa, zbiory kartograficzne, dokumenty życia społecznego, inne) oraz propagowanie wiedzy bibliologicznej.

Terminy: czwartki, godz. 8.00-10.00

Wielkość grupy: do 15 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie, tel.  (12) 37-52-224

 

ZWIŃ

MAŁOPOLSKA NA SŁOWO: HISTORIE MÓWIONE W KOLEKCJI CZYTELNI ZBIORÓW O KRAKOWIE I MAŁOPOLSCE ROZWIŃ

Warsztaty obejmują prezentację zgromadzonych w kolekcji Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce historii mówionych – nagrań relacji świadków historii oraz omówienie pracy osób zajmujących się ich pozyskiwaniem. W ich trakcie uczestnicy i uczestniczki mają okazję zapoznać się z zagadnieniami prawnymi i etycznymi, historią tego rodzaju działań w Polsce (ze szczególnym uwzględnieniem prowadzonych od czasów walki o demokrację w PRL prac Ośrodka Karta). Uczestnicy mają do dyspozycji komputery i słuchawki do samodzielnego zapoznawania się z nagraniami z kolekcji czytelni.

Terminy: do ustalenia

Wielkość grupy: do 15 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie, tel.  (12) 37-52-224

ZWIŃ

EKSTART – ZDOBYWANIE DOŚWIADCZEŃ ZAWODOWYCH ZA GRANICĄ ROZWIŃ

EKStart to międzynarodowy program finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. Umożliwia młodym ludziom podjęcie pracy społecznej w krajach Unii Europejskiej i nie tylko, zdobycie nowych umiejętności, doskonalenie znajomości języków obcych oraz poznanie innych ludzi i kultur.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione najważniejsze informacje związane z udziałem w projekcie EKS. Uczestnicy zapoznają się z zasadami i procedurami, procesem rekrutacji oraz dowiedzą się, do których instytucji aplikować, by zdobyć kompetencje i umiejętności wpływające na rozwój osobisty i zawodowy. Prowadzący przedstawi również uczestnikom korzyści, jakie przynosi udział w projekcie.

Terminy: do ustalenia mailowo (biznes@rajska.info)

Wielkość grupy: maksymalnie 40 osób

Czas trwania zajęć: ok. 2 godziny

ZWIŃ

WYCIECZKA PO BIBLIOTECE ROZWIŃ

Grupy, które chcą skorzystać z możliwości zwiedzenia Biblioteki zapraszamy na wycieczkę po naszej książnicy. Podczas zwiedzania można będzie zapoznać się z ofertą poszczególnych działów Biblioteki, w tym nowej agendy WBP w Krakowie – Arteteki, gdzie na trzech piętrach można korzystać z różnorodnych zbiorów poświęconych Muzyce, Obrazowi i Słowu. Zwiedzający zapoznają się z procedurą zapisu do Biblioteki, ze sposobem udostępniania zbiorów oraz dowiedzą się w jaki sposób można prolongować książki.

Terminy: do uzgodnienia

Rezerwacje: Dział Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych WBP w Krakowie (12) 375-22-37

ZWIŃ

WYCIECZKA PO WYSTAWACH BIBLIOTEKI ROZWIŃ

Grupy, które dobrze znają już naszą Bibliotekę, a chciałyby poznać ją z innej strony, zapraszamy na wycieczkę po wystawach wyeksponowanych zarówno w budynku głównym, jak i w Artetece. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą wystaw czasowych oraz dowiedzą się więcej o artystach i ich pracach.

W przestrzeniach Biblioteki wystawiają się zarówno uznani artyści z bogatym dorobkiem twórczości, jak też debiutanci, osoby indywidualne, pracownie artystyczne i organizacje. Tematy wystaw są zróżnicowane, a oferta wystawiennicza Biblioteki ciągle się zmienia, przez co w naszych murach zawsze można zobaczyć coś nowego.

Terminy: do uzgodnienia

Rezerwacje: Dział Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych WBP w Krakowie (12) 375-22-37

ZWIŃ
Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.