Koduj Pro

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Liga Niezwykłych Umysłów oraz Soft Power sp. z.o.o. bierze udział w projekcie Koduj_Pro, który umożliwi naszym Czytelnikom bezpłatny czasowy dostęp do platformy Liga Niezwykłych Umysłów.

Platforma Liga Niezwykłych Umysłów oferuje kursy języków programowania. Korzystają z niej nie tylko nauczyciele w trakcie lekcji informatyki, ale również indywidualni użytkownicy. Wszystkie lekcje zawierają wprowadzenie. Platforma oferuje również możliwość kontaktu z konsultantami w razie napotkanych trudności.

Dzięki licencji Czytelnicy będą mieli bezpłatny dostęp do kursu nauki języka programowania Python (poziom podstawowy, 7 rozdziałów, 169 lekcji) oraz języka SQL (poziom podstawowy, 5 rozdziałów, 116 lekcji). Kurs Pythona obejmuje między innymi zmienne, łańcuchy znaków, typy danych, operatory arytmetyczne, instrukcje warunkowe, operacje na sekwencjach, zaś w lekcjach dotyczących SQL-a znaleźć można omówienie takich zagadnień, jak pobieranie danych, sortowanie, operatory logiczne i arytmetyczne, modyfikowanie danych czy też tworzenie tabel. Lekcje zawierają ćwiczenia wraz z omówieniem tak, by wiedzę przyswajać możliwie jak najprzyjemniej.

Biblioteka posiada dwie licencje, które może udostępniać czytelnikom. Po upływie 21 dni licencja nadana danemu użytkownikowi jest automatycznie "zawieszana" i może trafić do kolejnej osoby, która się do nas zgłosiła.

Jeśli chcesz się przekonać, czy programowanie to coś dla Ciebie, załóż bezpłatne konto na stronie https://www.lnu.org.pl/ i napisz do nas na adres lnu@rajska.info

W treści maila prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z platformy za pośrednictwem rodzica, który zakłada konto.

Wersja demo

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.