Dary dla Biblioteki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie organizuje całoroczną zbiórkę książek. Literatura pozyskana w ten sposób jest selekcjonowana i trafia zarówno na biblioteczne regały jak i na różnego rodzaju akcje promujące czytelnictwo czy też akcje bookcrossingowe (Lotna czytelnia, Półeczka na Rajskiej).

Ze względów organizacyjnych wprowadzamy kilka zasad dotyczących tej zbiórki:

  • przyjmujemy wyłącznie książki wydane po 2000 roku;
  • książki do 20 szt. można zostawiać w pojemniku usytuowanym przy stanowisku Ochrony;
  • transport darów liczący powyżej 20 sztuk należy bezwzględnie wcześniej uzgodnić z Działem Organizacji i Promocji wydarzeń Kulturalnych (tel.: 123752237; mail: lidia.staromlynska@rajska.info);
  • nie przyjmujemy podręczników szkolnych, kart pracy, zeszytów ćwiczeń;

Pamiętać należy, aby darowane książki były w stanie nadającym się do dalszego użycia, a w szczególności: były kompletne, nie wydzielały nieprzyjemnych zapachów, nie nosiły śladów zagrzybienia lub innych skażeń biologicznych czy chemicznych, nie zawierały insektów. W przeciwnym wypadku Biblioteka ma prawo odmówić przyjęcia darów, by nie ponosić nieuzasadnionych kosztów utylizacji przekazanych materiałów.

Jeżeli zależy Państwu, by książki trafiły wyłącznie do zbiorów Biblioteki (z wyłączeniem akcji bookcrossingowych i promujących czytelnictwo), to prosimy o przesłanie lub przyniesienie listy proponowanych książek (autor, tytuł, roku wydania publikacji) do Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów (ul. Rajska 1, pok. 220, tel. 123752245, mail: teresa.gaweda-brzezina@rajska.info). Po weryfikacji listy przez pracowników działu, publikacje, których tytuły zostaną zaakceptowane, będą mogły zostać włączone do kolekcji bibliotecznej zgodnie z harmonogramem ewidencji i opracowania zbiorów. 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.