Spotkania z kulturą i językiem włoskim, francuskim, angielskim

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch oraz z Francji, którzy realizując zadania ujęte w projekcie Meet me in the library promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, francuskim i angielskim.

I edycja ESC online zapraszamy na zajęcia:

Easy English – spotkania z językiem angielskim dla seniorów gr. 1 (poziom podstawowy)
Easy English – spotkania z językiem angielskim dla seniorów gr. 2 (poziom podstawowy)
No problem– spotkania z językiem angielskim dla dzieci (od 8 do 11 lat) (poziom podstawowy)
Nice to meet you – spotkania z językiem angielskim dla młodzieży (od 13 do 20 lat) (poziom pre-intermediate)
Bella Italia – spotkania z językiem włoskim dla seniorów (poziom podstawowy)
Ciao bambino – spotkania z językiem włoskim dla mam z dziećmi (poziom podstawowy)
’O sole mio – spotkania z językiem włoskim dla osób 18+ (poziom średnio zaawansowany)
Bonjour! – spotkania z językiem francuskim dla osób 18+ gr. 1 (poziom podstawowy)
Bonjour! – spotkania z językiem francuskim dla osób 18+ gr. 2 (poziom podstawowy)
C’est la vie – spotkania z językiem francuskim dla osób 18+ gr. 1 (poziom średnio zaawansowany)
C’est la vie – spotkania z językiem francuskim dla osób 18+ gr. 2 (poziom średnio zaawansowany)

Zajęcia z języka włoskiego, francuskiego i angielskiego poprowadzą Wolontariusze ESC:

Marco Bedendo pochodzi z miasteczka Rovigo położonego w północno-wschodnich Włoszech. Ukończył studia z administracji publicznej oraz ekonomii i prawa korporacyjnego. Interesują go wszelkie tematy związane ze społeczeństwem europejskim oraz z dynamicznymi zmianami, które w nim zachodzą. Dwukrotnie uczestniczył w wymianach studenckich, dzięki którym mógł studiować w Grecji i w Portugalii.  Doświadczenia te pogłębiły jego wrażliwość na różnorodność kulturową Europy. Tym razem zapragnął odwiedzić Polskę. Uważa, że ze względu na swoją burzliwą historię oraz kulturę nasz kraj jest niezwykle inspirującym miejscem. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, pragnie z pierwszej ręki dowiedzieć się czegoś więcej o Polsce. 

Nelly Trichard pochodzi z niewielkiej miejscowości znajdującej się obok Lyonu. Ukończyła studia pedagogiczne z języka angielskiego ze specjalizacją nauczania osób z niepełnosprawnościami. Przez pół roku w ramach programu ERASMUS mieszkała w Hiszpanii. Podczas studiów pracowała i porozumiewała się z mieszkańcami wielu krajów Europejskich. Nelly czuje się związana z naszym krajem, ponieważ jej mama oraz dziadkowie mają polskie korzenie. Od dawna marzyła o odbyciu wolontariatu właśnie tutaj, dzięki czemu mogłaby lepiej poznać naszą kulturę odkrywając przy tym dziedzictwo swojej rodziny.

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS 2012-2020

Europejski Korpus Solidarności to nowy program Unii Europejskiej. Umożliwia on młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą. Przez położenie nacisku na europejski wymiar solidarności, program daje młodzieży możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania wiedzy.

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się ok. 3200 spotkań w 245 cyklach, w których uczestniczyło ok. 3000 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 34 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.