Wakacje na Rajskiej
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wakacyjne aktywności dla całych rodzin, które odbywać się będą przez całe wakacje zarówno w Zielonej Czytelni, jak i w przestrzeniach Biblioteki.
UWAGA!
Zajęcia zaplanowane w przestrzeniach Zielonej Czytelni odbywają się tylko w przypadku bezdeszczowej pogody.
PAKUJ SIĘ W PODRÓŻE - WAKACYJNE WARSZTATY Z NUTĄ PRZYGODY I ODLOTOWEJ WIEDZY
15 lipca, godz. 16.00, Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci
„Pakuj się w podróże – wakacyjne warsztaty z nutą przygody i odlotowej wiedzy” to:
✈️ Zawodoznawcza przygoda w przestworzach
Poznamy fascynujące zawody świata lotnictwa – pilota, stewardesy, kontrolera lotów, mechanika lotniczego, pracownika odprawy bagażowej i innych. Dowiemy się, jak wygląda ich codzienna praca, jakie trzeba mieć umiejętności i cechy, by do nich dołączyć, i jak wygląda edukacyjna ścieżka każdego z nich.
✈️ Mistrz pakowania i odkrywca lotniska
Dzieci nauczą się, jak rozsądnie i praktycznie spakować się w podróż – co zabrać, czego unikać i jak mieścić się w limicie bagażowym. Zajrzymy też za kulisy lotniska – jak działa kontrola bezpieczeństwa, jak poruszać się po terminalu i dlaczego nie wolno zabierać niektórych rzeczy do samolotu.
✈️ Podróżnicze gry, zabawy i symulacje
Dzięki kreatywnym aktywnościom dzieci wcielą się w rolę pasażerów, załogi pokładowej, czy pracowników lotniska. Będą planować własne podróże, uczyć się kultury podróżowania i zasad bezpieczeństwa, a także brać udział w zabawach ruchowych i logicznych inspirowanych podróżami.
✈️ Wiedza lotnicza w przyjaznej formie
Przyswoimy podstawowe informacje o samolotach, lataniu, mapach lotniczych i nawigacji. Dowiemy się, dlaczego samolot lata, czym różni się start od lądowania i co robi się w kokpicie.
Warsztaty prowadzą pracownicy Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport
WARSZTATY MALOWANIA KAMIENI: ŚLADAMI ASTERIKSA I OBELIKSA
14,15,16,18 lipca, godz. 12.00-14.00, Zielona Czytelnia
Przenieś się do świata dzielnych Galów i odkryj tajniki malowania kamieni, inspirowane kultowym komiksem Asterix i Obelix! Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli stworzyć własne miniaturowe dzieła sztuki, przedstawiające ulubione postacie, magiczne eliksiry, symbole galijskiej wioski czy nawet rzymskich legionistów.
Może uda Ci się oddać potęgę Obeliksa na kamiennym płótnie lub namalować sprytnego Panoramiksa warzącego swój słynny napój?
Dodatkowo, podczas warsztatów będzie można zanurzyć się w lekturze komiksów Asterix i Obelix, które znajdują się w zbiorach Arteteki WBP w Krakowie. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie przygody dzielnych Galów i czerpać inspirację do własnych dzieł!
Warsztaty to idealna okazja, by pobudzić wyobraźnię, rozwijać zdolności plastyczne i spędzić czas w towarzystwie innych miłośników przygód Galów. Przyjdź i stwórz własną galijską kolekcję!
TEAM UP / WIEKOFORMATOWA GRA PLANSZOWA
21, 24 lipca, godz. 11.00-13.00, Zielona Czytelnia
TeamUp to zorganizowane zajęcia ruchowe dzięki którym nauczymy się regulować emocje i uwalniać napięcie fizyczne. Metoda TeamUp oferuje prosty, bezpieczny i przyjemny sposób na zabawę i ćwiczenia w małych grupach. Celem zajęć jest dobra zabawa, ruch, relaksacja i nawiązywanie przyjaznych relacji z rówieśnikami.
Ponadto wspólnie z Bolkiem i Lolkiem, Smokiem Wawelskim, Misiem Uszatkiem i Koziołkiem Matołkiem wejdziemy w świat polski bajek grając w wielkoformatową Grę 3D.
WARSZTATY KREATYWNE
19, 21 sierpnia, godz. 12.00 – 14.00, Zielona Czytelnia
Warsztaty kreatywne to spotkania pełne inspiracji i twórczej zabawy! Podczas zajęć uczestnicy mają okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne, poznawać różne techniki oraz dzielić się swoimi pomysłami w przyjaznej atmosferze. To doskonały sposób na relaks, integrację i odkrywanie własnego potencjału artystycznego. Liczy się chęć tworzenia i dobra zabawa!
WISŁA – RZEKA ŻYCIA
26.08, godz. 11.00, Zielona Czytelnia
28.08, godz. 17.00, Zielona Czytelnia
Warsztaty mają na celu zapoznanie z różnymi typami ilustracji książkowej. Pokazanie, że w pracy ilustratora najistotniejsza jest wizja własna – każdy może być ilustratorem! Próbę ukazania indywidualnego podejścia do ilustracji o tematyce przyrodniczej.
Głównym tematem warsztatów jest życie w Wiśle oraz w jej bliskim sąsiedztwie. Podczas zajęć poznajemy kilka wybranych gatunkami fauny i flory Wisły, poznajemy ciekawostki z życia mieszkańców rzeki. Czytamy krótki, zabawny tekst o krakowskiej Wiśle i jej znaczeniu dla przyrody i człowieka, jej znaczeniu dla każdego z nas. Wykorzystując dostępne materiały (głównie z recyklingu) tworzymy jedną wspólną pracę obrazującą życie w Wiśle. Celem zajęć jest pobudzenie wyobraźni i inwencji twórczej różnych autorów oraz umiejętności współdziałania w grupie – nawet nieznanych sobie wcześniej osób.
Wstęp na wszystkie warsztaty jest wolny i nie ma zapisów.
Więcej informacji: Dział Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych 12 37 52 237