Wakacje na Rajskiej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza do skorzystania z możliwości nabycia nowej wiedzy o książkach, poprzez lekcje i  warsztaty biblioteczne.

Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży

  • Jeżeli jesteś miłośnikiem książek i chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób powstały biblioteki to przyjdź na zajęcia  pt. „Książki i biblioteki – wczoraj i dziś ‘’

Rezerwacje: mlodziez@rajska.info

Terminy : 7.07, 14.07, 21.07  (środa)

Godzina: 13.00

Grupa wiekowa : 12+

Ilość osób: 8

  • Jesteś ciekawy  jak wygląda praca bibliotekarza „od kuchni”?  „Na szlaku książki – od księgarza do bibliotekarza”  to zajęcia prezentujące kolejne etapy drogi jaką pokonuje książka zanim trafi do rąk czytelnika.

Rezerwacje: mlodziez@rajska.info

Terminy : 8.07, 15.07, 22.07 (czwartek)

Godzina: 13.00

Grupa wiekowa : 12+

Ilość osób: 8

Wypożyczalnia i Pracownia Muzyczna

  • MUZYKOFI(G)LE - zZapraszamy na spotkanie, na którym odkryjemy najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najmniej oczywiste muzyczne fakty. Spotkanie będzie wymagało sporej dawki poczucia humoru, abstrakcyjnego myślenia i zamiłowania do wygłupiania się! Wydaje Ci się, że muzykę tworzą i słuchają tylko ludzie? Że nie da się jej narysować, powąchać, ani poczuć na własnej skórze? Już na pewno nie może mieć ona dziur, ani nie można się jej bać?!Dołącz do naszego spotkania i daj się zaskoczyć muzyce!

Rezerwacje: muzyczna@rajska.info

Terminy : 15.07, 05.08

Godzina:  13.00

Grupa wiekowa : 7-8 lat

Ilość osób: 8

Wypożyczalnia i Czytelnia Zbiorów Obcojęzycznych

  • RUMUNIA – KRAINA HRABIEGO DRAKULI I NIE TYLKO  - poznacie ciekawostki dotyczącymi Rumunii. Dowiecie się skąd Bram Stoker wziął pomysł napisania powieści o Drakuli oraz co warto zwiedzić w tym ciekawym a mało znanym kraju. Na zakończenie będziemy się bawić słówkami w języku rumuńskim oraz wykonacie zakładkę do książek z wizerunkiem hrabiego.

Rezerwacje: obcojezyczna@rajska.info

Terminy : 07.07, 22.07, 04.08, 25.08

Godzina: 13.00

Grupa wiekowa : 8-10 lat

Ilość osób: 8

  • JAPONIA – W KRAINIE POKEMONÓW, HELLO KITTY I ORIGAMI poznacie zwyczajów i kulturę Japonii, nauczycie się składać origami, papierowe rybki oraz poznacie słówka w języku japońskim.

Rezerwacje: obcojezyczna@rajska.info

Terminy : 14.07, 28.07, 18.08

Godzina: 13.00

Grupa wiekowa : 8-10 lat

Ilość osób: 8

Arteteka

  • Kochasz muzykę i taniec? Arteteka zaprasza na "Taneczne wakacje w Artetece". Na warsztatach dzieci będą mogły poznać alternatywne sposoby tworzenia oryginalnej muzyki, dowiedzą się, że grać można na wszystkim, nie tylko na instrumentach muzycznych, a wiedzę tę będą mogły wykorzystać w grach i zabawach muzyczno-ruchowych. W trakcie zajęć wykorzystane zostaną także Bum Bum Rurki, na których uczestnicy zagrają finałowy koncert. Będzie dużo ruchu i dużo hałasu – gwarantujemy świetną zabawę!

Rezerwacje: arteteka@rajska.info

Wolne terminy: 9.07, 14.07, 19.07

Czas trwania: 12.00-13.30

Iloś osób: 10 osób

UWAGA

Uczestnicy warsztatów są zobowiązani do zasłaniania ust oraz nosa za pomocą masecki.

Uczestnicy poniżej 13 roku życia muszą uczestniczyć w zajęciach pod opieką opiekuna prawnego.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.