Noc Bibliotek na Rajskiej

01.10.2022 godz. 19:00

Noc Bibliotek na Rajskiej

Wkrótce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń bibliotecznych w roku. Już 1 października 2022 r. w godz. 19.00-22.00 zapraszamy na NOC BIBLIOTEK!

Tej nocy będziecie mogli wziąc udział w nocnym zwiedzaniu naszej Biblioteki. To jedyna okazja, aby zobaczyć nieudostępniane na co dzień zakamarki "Rajskie", m.in.: Małopolską Bibliotekę Cyfrową, w której nowoczesne skanery pozwalają zdigitalizować mnóstwo interesujących druków sprzed ponad stu lat; Introligatornię, gdzie do tej pory pracują stuletnie, zabytkowe już krajarki i gilotyny; Czytelnię Czasopism, gdzie sprawdzicie o czym rozpisywały się media gdy Wy właśnie przychodziliście na świat,  gabinet Dyrektora, czyli biblioteczne centrum dowodzenia, nieotwarte na ogół korytarze i przejścia, znane czytelnie w nieznanej odsłonie... Poznacie naszych bibliotekarzy i dowiecie się, na czym polega ich praca. Usłyszycie historie, od których włos się jeży i takie, które rozbawią Was do łez. Przekonamy Was (o ile już nie przekonaliśmy…), że Biblioteka to nie tylko książki!
Zwiedzanie podzielone będzie na dwie grupy, które wyruszą o następujących godzinach:
• 19.00
• 20.30
Aby wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Rajskiej koniecznie wypełnijcie formularz zgłoszeniowy Pamiętajcie, liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!

Jeśli jednak zamiast zwiedzania wolicie granie to także mamy coś dla Was! Na Nocne Granie zaprasza Arteteka.

Tutaj wspólnie przekonamy się co może kryć niepozorne pudełko z grą. Będziecie mogli zagrać w kilkanaście tytułów. Spokojne gry rodzinne, angażujące imprezówki, kryjące zagadki detektywistyczne tytuły czy wymagające główkowania strategie czekają na Was w Artetece.

Podczas wydarzenia odbędzie się  także otwarty turniej Carcassonne, a na  najlepszych graczy czekać będą nagrody!

(UWAGA! Dzieci poniżej 13 roku życia zapraszamy z pełnoletnimi opiekunami)

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.