Danke Dominik! Gracias Pablo! Grazie Sara! Merci Corentin!

W czerwcu br. zakończył się projekt EVS: Together = Furhter – Meet me in the library 2019–2020 realizowany w ramach porozumienia partnerskiego WBP w Krakowie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM. Ogromnie dziękujemy Sarze, Pablowi, Corentinowi i Dominikowi za zaangażowanie w prowadzenie zajęć dla czytelników WBP w Krakowie, energię oraz optymizm. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać swój wolontariat w Bibliotece na Rajskiej.

Przypomnijmy, że od października 2019 roku Biblioteka gościła czwórkę wolontariuszy: Dominika Bartoszka z Niemiec, Pabla Castiñeira z Hiszpanii, Sarę Pileri z Włoch oraz Corentina Lecoutre z Francji, którzy promowali kulturę swoich krajów przez prowadzenie wielu ciekawych spotkań, w tym również on-line, na których uczyli swoich ojczystych języków.

W ramach projektu nasi czytelnicy mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach zróżnicowanych zarówno wiekowo, jak i pod względem stopnia znajomości języka. Łącznie zorganizowano 315 spotkań, w który uczestniczyło ok. 340 osób.

To nie pierwsza edycja projektu! Do tej pory we wszystkich edycjach odbyło się 2758 spotkań w 198 cyklach, w których uczestniczyło ok. 2700 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 31 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji. Zajęcia językowe cieszyły się dużą popularnością, a uczestniczące w nich osoby bardzo chwaliły prowadzących je wolontariuszy.

Swoje wrażenia z wolontariatu nasi goście opisywali na blogu.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.