17.10.2020 godz. 12:00 - online

24-godzinny Maraton Komiksowy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Warsztaty Komiksowe "TuKomiks" oraz Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe zapraszają 17 października 2020 r. o godzinie 12:00 na 24-godzinny Maraton Komiksowy Online.


Zapraszamy wszystkich, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, pary rysownik-scenarzysta i grupy na 24-godzinny Maraton Komiksowy. Zadanie jest proste: narysować 24 strony komiksu w 24 godziny. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym zostaną opublikowane wszystkie skończone komiksy uczestników. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas!

Maraton odbędzie się w całości online. Zapraszamy na nasz fanpage oraz kanał na Discordzie, na którym będą zapewnione atrakcje. Link do serwera wkrótce.

Zasady maratonu:

Sprawa jest prosta: przez 24 godziny mamy za zadanie narysować 24 strony komiksu na podany temat.

W sobotę o godzinie 12:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 24 godzin będziemy  tworzyć dwudziestoczterostronicowy komiks. Założenie jest takie, by w 24 godziny narysować 24 strony komiksu. To od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy i jakie dobierze środki artystyczne.

Dozwolone są prace w grupie, jak i praca w pojedynkę. W tegorocznej edycji wszyscy możemy pracować zdalnie z domu, udzielając się na stronie wydarzenia i na naszym Discordzie. Zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących, jak
i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami oraz pasjonatów, jak i mniej zainteresowanych tym tematem, ale ciekawskich ludzi.

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.