26.03.2026 godz. 18:00 - Arteteka
146. Krakowski Czwartek Kryminalny – spotkanie z Jarosławem Klonowskim oraz Patrykiem Boguszem
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Fundacją Urwany Film zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Krakowski Czwartek Kryminalny, które odbędzie się 26 marca 2026 o godzinie 18:00 w Artetece na ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego).
Gośćmi 146. Krakowskiego Czwartku Kryminalnego będą Jarosław Klonowski oraz Patryk Bogusz - Opowiedzą o swojej najnowszej powieści „Konary”. Przedstawia ona historię masowego egzorcyzmu przeprowadzonego w latach 70. w parafii Grodziec. W jego konsekwencji nastąpiła seria tajemniczych zgonów oraz kwarantanna całego regionu. Jarosław Klonowski i Patryk Bogusz to także twórcy audycji Zapiski grozy oraz inicjatorzy projektów słuchowiskowych i teatralnych, które łączą literaturę z radiem i sztuką audiowizualną. Spotkanie odbędzie się na żywo na pierwszym piętrze Arteteki oraz na kanale YouTube biblioteki. Zachęcamy do zadawania pytań naszemu gościowi.
KRAKOWSKI CZWARTEK KRYMINALNY to cykl comiesięcznych spotkań z osobami zawodowo zajmującymi się zbrodnią - pisarzami powieści kryminalnych, scenarzystami filmów, pracownikami policji i laboratoriów kryminalistycznych.

