Zmarła Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej, przewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska aktywnie uczestniczyła w rozwoju polskiego bibliotekarstwa i jego promocji w kraju i za granicą. Była jedną z inicjatorek i współautorką "Strategii Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na lata 2010-2021", pionierskiego w skali europejskiej opracowania dotyczącego organizacji branżowej. Przygotowywała program prezentacji dorobku Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i jego wkładu w upowszechnianie polskiej kultury na Światowym Kongresie Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA) we Wrocławiu. Jako ekspert SBP uczestniczyła w obradach Forum Prawa Autorskiego (2014-2015) oraz w Programie Rozwoju Bibliotek. Od roku 2019 była członkiem Krajowej Rady Bibliotecznej. Z ramienia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich współpracowała z międzynarodowymi stowarzyszeniami IFLA, EBLIDA, przygotowując opinie i ekspertyzy.

Zawodowo związana była z Biblioteką Narodową pełniąc funkcje: kierownika Zakładu Katalogów Centralnych, Sekretarza Naukowego, zastępcy Dyrektora Biblioteki Narodowej ds. naukowych i współpracy międzynarodowej, Pełnomocnika Dyrektora Biblioteki Narodowej ds. współpracy z bibliotekami publicznymi.

W imieniu pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, społeczności pracowników sieci bibliotek publicznych województwa małopolskiego oraz własnym przekazuję bliskim wyrazy głębokiego współczucia.

 

Jerzy Woźniakiewicz

dyrektor

Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.