Zajęcia dla przedszkolaków

Kuferek pełen legend ROZWIŃ

Podczas zajęć dzieci poznają rolę legend oraz różnice pomiędzy baśnią a legendą. W czasie warsztatów odbywa się głośne czytanie legendy o Stópce Królowej Jadwigi i praca nad tekstem. Na zakończenie dzieci udają się do sąsiadującego z biblioteką Kościoła Ojców Karmelitów na Piasku by zobaczyć cios kamienny z odciśniętym wizerunkiem stopy - tzw. stopka królowej Jadwigi.

Terminy do uzgodnienia.

Rezerwacje: 

Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci,

tel. (12) 37-52-256

ZWIŃ

Rupaki na Rajskiej ROZWIŃ

Warsztaty inspirowane wierszem D. Wawiłow pt. „Rupaki”. Podczas zajęć dzieci poznają takie pojęcia jak: poezja, wiersz, rym. Na zakończenie zajęć dzieci przedstawiają Rupaka w formie plastycznej. Prace prezentowane są w galerii Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci.

Terminy do uzgodnienia

Rezerwacje: 

Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 37-52-256

 

ZWIŃ

Zróbmy razem arcydzieło - zabawy ze sztuką ROZWIŃ

Podczas zajęć dowiemy się, czym jest sztuka i kto może ją tworzyć. Będziemy rozwijać swoją kreatywność i wrażliwość plastyczną oraz przyswajać podstawowe pojęcia z zakresu z historii sztuki. Na koniec zajęć stworzymy arcydzieło inspirowane zbiorami Arteteki.

Terminy do uzgodnienia

Rezerwacje: 

Arteteka, tel. (12) 37-52-256

ZWIŃ

Jak wejść do aparatu? Zabawy z fotografią ROZWIŃ

Zajęcia o fotografii pomogą przybliżyć dzieciom magiczny świat robienia zdjęć. Dowiedzą się, jakie były początki sztuki fotograficznej i prześledzą jej rozwój. Zapoznają się z tym, jak można zamienić zwykły pokój oraz pudełko po butach we wnętrze aparatu. Dzieci będą miały okazję przyjrzeć się, jak wyglądają różne typy aparatów od środka. Zobaczą jak wygląda klisza oraz odbitki. Przede wszystkim jednak będziemy dobrze się bawić za pomocą aplikacji do robienia zdjęć na komputerze.

Terminy do uzgodnienia

Welkośc grupy: do 25 osób

Rezerwacje: 

Arteteka, tel. (12) 37-52-256

 

ZWIŃ

Od tabliczki glinianej do e-booka ROZWIŃ

Prezentacja Biblioteki i jej zbiorów oraz zapoznanie z podstawowymi zadaniami Biblioteki. Na zajęciach dzieci poznają min. różne formy książki, od najstarszych po współczesne. Na zakończenie zajęć projektują i wykonują zakładki do książek. W czasie pierwszej wizyty istnieje możliwość zwiedzenia pracowni introligatorskiej w naszej Bibliotece oraz wybranych agend.

 

Terminy do uzgodnienia

Wielkość grupy do 25 osób

Rezerwacje: 

Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 37-52-256

 

ZWIŃ
Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.