Zajęcia dla przedszkolaków

W BIBLIOTECE NA RAJSKIEJ

ROZWIŃ

Prezentacja biblioteki i jej zbiorów oraz zapoznanie z podstawowymi zadaniami biblioteki. Na zajęciach dzieci poznają min. różne formy książki, od najstarszych po współczesne.

Na zakończenie zajęć projektują i wykonują zakładki do książek. W czasie pierwszej wizyty istnieje możliwość zwiedzenia pracowni introligatorskiej w naszej Bibliotece oraz wybranych agend.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy : do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 375-22-56

 

ZWIŃ

Z ŁĄKI NA CHLEBEK – CZYLI PRACOWITE ŻYCIE PSZCZELEJ RODZINY ROZWIŃ

Rok do roku nadchodzi czas, w którym przyroda rozkwita i budzi się do życia. Na zajęciach dzieci poznają bardzo małe owady, które są odpowiedzialne za wielkie rzeczy. To właśnie dzięki pszczołom możemy cieszyć się widokiem kolorowych łąk, ale także roślinami potrzebnymi do produkcji żywności. W trakcie gier i zabaw uczestnicy będą mogli zobaczyć jak to jest być pracowitą pszczółką.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy : do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 375-22-56

 

 

ZWIŃ

TAKIM, JAKIM JESTEŚ ROZWIŃ

Warsztaty zostały przygotowane  z myślą o najmłodszych użytkownikach naszej biblioteki (uczniowie zerówki oraz kl.1-3). Mają one na celu rozbudzenie zainteresowania różnorodnością kulturową świata, przełamanie stereotypów i poszerzenie wiedzy na temat życia ich rówieśników w innych krajach. W trakcie zajęć dzieci zostaną oprowadzone po Wypożyczalni i Pracowni Zbiorów Obcojęzycznych oraz poznają zbiory tej agendy. Będą bawić się, tworzyć i dyskutować o tym, co pięknie różni ludzi. Prowadzenie: Agnieszka Bubka-Sagan

Dla kogo: dla uczniów zerówki

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy : do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia Zbiorów Obcojęzycznych, tel. (12) 375 22 82, , e-mail: obcojezyczna@rajska.info

 

 

ZWIŃ

LITERACKI TRAMWAJ ROZWIŃ

Z początkiem nowego roku szkolnego w Wypożyczalni i Pracowni Zbiorów Obcojęzycznych uruchomiona zostanie specjalna linia tramwaju, który zabierze dzieci w podróż pełną zabawy i książek z całego świata. Żółty wagon zaprojektowany i uszyty przez uczestników projektu „Dla siebie, dla innych”, zatrzyma się m.in. na Stacji Paddington, w Dolinie Muminków i przy Willi Śmiesznotce. Uprawnieni do przejazdu: uczniowie zerówki oraz klas I-III SP

Dla kogo: dla uczniów zerówki oraz klas I-III SP

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracowania Zbiorów Obcojęzycznych, tel. (12) 375-22-82

ZWIŃ

TRADYCJA KRAKOWA ROZWIŃ

Zapraszamy na warsztaty, podczas których zapoznamy naszych najmłodszych czytelników z tradycją i kulturą Krakowa i Małopolski. W ramach spotkania uczestnicy poznają warsztat regionalisty, poznają ciekawostki związane z Krakowem a w części plastycznej wykonają (przy użyciu materiałów z recyklingu) własne ozdoby z motywami regionalnymi.

Dla kogo: dla przedszkolaków

Terminy: drugi czwartek miesiąca (12.10.2023, 9.11.2023, 14.12.2023)

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce, tel. (12) 37-52-224

ZWIŃ

KUFEREK PEŁEN LEGEND ROZWIŃ

Podczas zajęć dzieci poznają rolę i znaczenie legend. W czasie warsztatów odbywa się min. głośne czytanie legendy o Stópce Królowej Jadwigi i praca nad tekstem. Na zakończenie dzieci udają się do sąsiadującego z biblioteką Kościoła Ojców Karmelitów na Piasku zobaczyć cios kamienny z odciśniętym wizerunkiem stopy - tzw. stopka królowej Jadwigi.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy : do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 375-22-56

 

 

ZWIŃ
Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.