Witkacy i Tatry

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę „Witkacy i Tatry”.


„Witkacy i Tatry” to wystawa prac studentów Instytutu Grafiki i Wzornictwa oraz Instytutu Sztuki Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którzy wzięli udział w projekcie zorganizowanym wraz z Muzeum Tatrzańskim im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Projekt ten opieką artystyczną objęli: dr hab. Małgorzata Niespodziewana-Rados, dr Anna Zabdyrska, dr Bogna Sroka-Mucha, mgr Dominika Bobulska, mgr Barbara Janczak.
Celem było zaprojektowanie wzoru na koszulkę używając trzech haseł „Tatry”, „Witkacy” oraz „Kulturę mamy w naturze”. Na wystawie zobaczyć można prace nagrodzone  i wyróżnione, które ukazują różnorodne podejście do tematu. Prace to głównie grafiki cyfrowe projektowane specjalnie pod druk sitodrukowy.

Miejsce ekspozycji: Arteteka WBP w Krakowie

Termin ekspozycji: 15.06–13.09.2001 r.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.