03.12.2020 godz. 17:00

Wieczór autorski Jakuba Ciećkiewicza

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wieczór autorski on-line Jakuba Ciećkiewicza, który odbędzie się 3 grudnia br., o godz. 17.00.

Spotkanie będzie poświęcone promocji debiutanckiej książki „Koniec świata na mojej ulicy”. Jakub Ciećkiewicz to znany krakowski dziennikarz, fotograf i redaktor. Poeta
i astrolog. Ale także podróżnik, znawca Afryki oraz członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. W swoim dorobku ma album  fotograficzny „Światło Kraków” z 2005 r., a obecnie książkę pisaną prozą poetycką, wierszem i obrazem, poświęconą Krakowowi, dzieciństwu
i dorastaniu, wydanej nakładem Austerii.  

W trakcie spotkania wspólnie z naszym gościem przeniesiemy się w świat jego dzieciństwa, zajrzymy w zakamarki rodzinnego domu i poznamy całą plejadę niezwykłych sąsiadów. Będzie to także okazja aby odkryć mniej znane zakątki Krakowa i uchronić od zapomnienia rzeczywistość, która wciąż trwa w pamięci autora. Porozmawiamy również o roli starego Krakowie i jego mitotwórczej oraz kulturotwórczej roli w życiu zwykłych ludzi.

Spotkanie prowadzić będzie klasyk literatury współczesnej i autor wstępu do książki: poeta Józef Baran. Fragmenty tekstu przeczyta znany aktor: Jakub Kosiniak.

Zapraszamy na kanał YouTube biblioteki, na którym odbędzie się relacja
z rozmowy.

W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań gościowi poprzez opcję czat.

Zapraszamy serdecznie.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.