Wdrażamy Almę - nowoczesny system zarządzania biblioteką

Miło nam poinformować, że Biblioteka Narodowa pozytywnie rozpatrzyła nasz wniosek o bezpłatne wdrożenie systemu Alma i wyszukiwarki Primo, a tym samym nasza Biblioteka znalazła się na liście instytucji rekomendowanych do wdrożenia tego zintegrowanego systemu zarządzania zasobami bibliotek.

Alma to nowoczesny system zarządzania biblioteką wpisujący się w rozwiązania klasy Library Services Platform. System został wdrożony już w ponad 1800 instytucjach, 50 konsorcjach i 30 państwach. Wśród instytucji zagranicznych, które przyjęły Alma, wymienić należy University of Cambridge oraz Harvard University, a w Polsce - m.in. Bibliotekę Narodową i Bibliotekę Jagiellońską. 

Na liście rankingowej, którą 22 grudnia 2021 r. zatwierdził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński znajduje się 16 dużych bibliotek włączonych do Ogólnokrajowej Sieci Bibliotecznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.