W krzywym akwarium

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Ziemi Krakowskiej im. Jana Sroczyńskiego z Jerzmanowic zapraszają na wystawę obrazów Macieja Zielińskiego p.t.: „W krzywym akwarium”.

Maciej Zieliński – Urodzony w roku 1977 w Legnicy. Dzieciństwo i lata szkolne spędził w Tarnowie. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej. Po dwóch latach porzucił jednak studia techniczne i zmienił uczelnię na Akademię Sztuk Pięknych. Tam studiował projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki w pracowni prof. Wojciecha Regulskiego. Po ukończeniu studiów zajmował się grafiką projektową, pracował dla agencji reklamowych, interaktywnych oraz startupów. Tematy zlecone starał się przeplatać własnymi projektami - powstały wówczas dwie serie cyfrowych grafik/kolaży z pogranicza surrealizmu i fantastyki.

Najnowszy cykl prac jest jego powrotem do tematu ryb. Obrazy powstają przez połączenie malarstwa akrylowego i kolażu przygotowanych wcześniej elementów papierowych. W swoich pracach stara się balansować na granicy porządku i bałaganu. Swobodną i intuicyjną część procesu (kolaż) przeplata warstwami farby, które porządkują i edytują naniesione elementy. Prace te to mieszanina ilustracji i elementów malarskich, zaś temat to najczęściej pretekst do graficznej zabawy i poszukiwań. Obrazy rozpadają się na kawałki i budują na nowo tworząc swój własny poskładany świat.

Miejsce ekspozycji I piętro (lewe skrzydło)

Termin ekspozycji: 13.10 – 2.11.2021 r.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.