Uszy Szeroko Otwarte

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Fundacją Wyspart zapraszają na wystawę pt. „Uszy Szeroko Otwarte”.

Wystawa „Uszy Szeroko Otwarte” to efekt organizowanego przez Fundację Wyspart projektu mającego na celu dostosowanie merytoryczne oferty kulturalnej, oraz oferty edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu było udostępnienie narodowych wytworów kultury niematerialnej osobom niewidomym oraz niedowidzącym, tym samym wyrównanie szans w dostępie do kultury oraz pobudzenie do aktywności i kreatywności, wyrażania własnej ekspresji twórczej. Podczas warsztatów plastycznych uczestnicy projektu wykreowali swoje impresje na temat dzieł sztuki niematerialnej poznanych podczas koncertów i przedstawień. Efekty zmagań z materią plastyczną zaprezentowane zostały na wystawie podsumowującej projekt, którą oglądać można w galerii na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy i patroni medialni projektu:

  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  • Zespół Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie
  • Stowarzyszenie "Dobrze"
  • HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny
  • niepelnosprawni.pl
  • Fundacja Szansa dla Niewidomych

Termin ekspozycji: od 17.11.2020

Zapowiedź

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.