14.06.2021 godz. 10:00

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć i aktywności przygotowanych w ramach obchodów Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami:

Literackie faworytki - warsztaty połączone z prezentacją multimedialną wybranego tekstu kultury wzbogacone ciekawymi ilustracjami. Celem przedsięwzięcia jest prosta interpretacja tekstu, która pozwoli osobom niepełnosprawnym wydobyć sens prezentowanego utworu. Po pokazie uczestnicy wspólnie z prowadzącym rozwiązują literackie zagadki, układają z puzzli przysłowia, a także wykonują ciekawe prace plastyczne.

  • 14, 16 czerwca - Kwiat paproci na podstawie baśni J.I. Kraszewskiego - opowieść o wiejskim chłopcu, który znalazł szczęście,
  • 17, 18 czerwca - Opowieści z Baśnioboru na podstawie dwóch pierwszych części znanej i lubianej serii B. Mulla, Baśniobór: krótkie historie o przygodach rodzeństwa, jakie wydarzyły się w tajemniczej krainie.

Zajęcia przeznaczone są dla odbiorcy z niepełnosprawnością wzroku, ruchu oraz niepełnosprawnością intelektualną.

Maksymalna liczba uczestników: 6 osób i opiekun.

Godzina zajęć do uzgodnienia.

Osoba do kontaktu: Elżbieta Starowicz, adres e-mail: elzbieta.starowicz@rajska.info

Materiały z zajęć można pobrać z naszej strony internetowej i wykorzystać na lekcjach jako pomoce dydaktyczne. Prosimy o mailową informacje zwrotną o wykorzystaniu naszych materiałów.

Instalacja modeli 3D - doświadczana za pomocą zmysłów wzroku i dotyku ekspozycja modeli 3D będących efektem warsztatów i zajęć z drukarką 3D dostępną w Artetece WBP w Krakowie. Ekspozycja dostępna  w godzinach otwarcia Arteteki, w dniach 14.06-14.07.2021

Świat komiksu w Artetece - w trakcie warsztatów, uczestnicy poznają najważniejsze cechy charakterystyczne, język i historię komiksu. A przeprowadzone w trakcie ćwiczenia rozwijające kreatywność, z pewnością sprawią wiele radości. Rekomendowane dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Termin: 14,16 czerwca, godzina do uzgodnienia.

Zajęcia prowadzone online na platformie Zoom.

Maksymalna liczba uczestników: 20 osób.

Zapisy: tel. 12 375 21 40, 12 375 21 41

Turniej gry w Worms Armageddon online na kanale Discord WBP w Krakowie. Link do serwera wkrótce.

Wormsy, czyli nieustraszone bezkregowce powracają. Jeśli strategiczne potyczki nie są wam obce, jesteście w stanie przewidzieć ruch przeciwnika, nie może was zabraknąć. Zapraszamy wszystkich graczy zarówno doświadczonych jak i stawiających pierwsze kroki na wyjątkowy turniej Worms Armageddon. Podczas rozgrywek gracze będą dowodzić drużyną dżdżownic, a celem będzie pokonanie przeciwnika.

Termin: 15 czerwca, godzina 10.00

Zgłoszenia: artetekaturniej@rajska.info,

Tytuł wiadomości: TURNIEJ_WORMS_ ZGŁOSZENIE

W zgłoszeniu powinni znajdować się następujące dane:

  • pseudonim, którym posługiwać będzie się uczestnik podczas turnieju.
  • wiek uczestnika.
  • numer karty bibliotecznej (Konto powinno być wolne od opłat oraz przetrzymanych materiałów bibliotecznych).
Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.