27.02.2024 godz. 12:00

Turniej gry "Młynek"

Czy grałeś w grę, którą mógł grać sam Juliusz Cezar, a nawet Aleksander Wielki? Jeśli nie to jest okazja, ponieważ zapraszamy dzieci i młodzież na wyjątkowy turniej gry planszowej „Młynek”. Jest to prosta gra strategiczna, której najstarsza wersja pochodzi z ok 2000 r. p.n.e. Jedna szkoła może wytypować  5 osób, które wezmą udział w eliminacjach, ale mogą się też zgłaszać gracze indywidualni. Wielki finał, gdzie zmierzą się najlepsi odbędzie się w czasie Targów BookGame 1 marca 2024 roku o godz. 12:00-14:00. Dla zwycięzców są przewidziane nagrody J

Termin zgłoszeń upływa 23 lutego.

Wiek: +12,  dzieci poniżej 13 roku życia muszą być pod opieką osoby pełnoletniej

Jeżeli nie znasz zasad, mała podpowiedź:

W najbardziej popularnym wariancie, każdy gracz ma po 9 pionów. Gra rozpoczyna się przez wylosowanie rozpoczynającego. Następnie gracze rozmieszczają na przemian swoje piony na polach planszy (punkty, w których schodzą się linie). Jeśli któremuś uda się ustawić swoje trzy piony w linii (młynek), może zdjąć z planszy dowolny pion przeciwnika, o ile nie są one ustawione w młynku. Gdy już wszystkie piony stoją na planszy, gracze mogą przesuwać je o jedno pole w jakimkolwiek kierunku. W przypadku, kiedy graczowi pozostają na planszy tylko trzy piony, może on przestawiać wybrane ze swoich pionów na jakiekolwiek wolne pola, niekoniecznie sąsiednie. Koniec gry następuje w sytuacji, kiedy jeden z graczy pozostaje z dwoma pionami na planszy lub nie może wykonać dozwolonego ruchu (jest zablokowany, tzn. wszystkie pola sąsiednie z polami, na których stoją jego piony, są zajęte). Remis następuje wtedy kiedy trzykrotnie powtórzy się sytuacja na planszy lub jeśli żaden z graczy nie zrobi młynka w określonej liczbie ruchów (standardowo 40 lub 50).

Zapraszamy wszystkich niezależnie od poziomu zaawansowania do wspólnego spędzenia czasu w progach Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Eliminacje odbędą się:

27 lutego 2024 r. –godz. 12:00-14:00 (Arteteka WBP w Krakowie, I piętro)

29 lutego 2024 r.  godz. 12:00-14:00 (Arteteka WBP w Krakowie, I piętro)

Zapisy

 

 

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.