To tylko sen - pokaz twórczości Fryderyka Kądzieli

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wirtualną wystawę twórczości Fryderyka Kądzieli pt. „To tylko sen” będącą podsumowaniem stosunkowo krótkiego, ale przełomowego okresu w twórczości autora.

Cykl prezentowanych obrazów opowiada jedną historię, autor malarstwo traktuje jak pisanie powieści – powieści awangardowej, niekonkretnej, trudnej do zamknięcia w ramach logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego. Sięga do zapamiętanych miejsc, wydarzeń, gestów, znajomych i nieznajomych twarzy, snów i wyobrażeń, tak jakby było to wywoływanie duchów minionego czasu.

Fryderyk Kądziela – pochodzi z Tarnowa, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące. Studia artystyczne rozpoczął w 2015 roku, początkowo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, następnie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie do tej pory studiuje malarstwo. Od pewnego czasu tradycyjny warsztat malarski poszerza o działania interdyscyplinarne.

Autor zaprasza

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.