Świat w różnorodności

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa artystów Polskiego Związku Głuchych pt. „Świat w różnorodności”, organizowaną w ramach Światowego Dnia Głuchych.

Ekspozycja obejmuje prace powstałe między innymi na zajęciach Koła Malarskiego „Lajkonik” przy Domu Kultury PZG w Krakowie, prowadzonego pod kierunkiem niesłyszącej przewodniczącej Danuty Giergun w okresie od 1984 r. do 2019 r. Część obrazów została namalowana na plenerach malarskich osób Głuchych i słabosłyszących w Krakowie, Lanckoronie, a także z okazji Jubileuszu 35-lecia w/w Koła, obchodzonego w roku 2019.

Tematyka prac jest różnorodna, począwszy od martwej natury, poprzez pejzaże architektury wiejskiej, zabytkowej, przyrodniczej, które cieszyły się największą popularnością, a skończywszy na motywach patriotycznych, nielicznych portretach. Główną techniką był olej i akryl, rzadziej tusz. Każdy z artystów reprezentuje indywidualny sposób przekazu wizji artystycznej na płótno, rozmaitą kolorystykę, swoistą grę światła i cieni. Od 2019 r. Koło „Lajkonik” prowadzi niesłysząca Alina Szarzyńska.

Termin ekspozycji: 21.09 – 23.10.2021 r.

Miejsce ekspozycji: Galeria na Poddaszu (III piętro)

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.