Spotkanie z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek

O tym, że spotkania integracyjne są potrzebne i mają sens, mogli przekonać się uczestnicy wydarzenia pn.  „Niemożliwe nie istnieje. Wokół książki Zdobądź swój szczyt. Wystąpienie inspiracyjne”, które miało miejsce 24 listopada w Bibliotece. Naszym gościem  była Angelika Chrapkiewicz-Gądek, podróżniczka, uczestniczka wyprawy na Kilimandżaro, zdobywczyni najwyższego szczytu Polski, Rysów, finalistka I Wyborów Miss Polski na wózku, a także autorka książki, prowadzi również szkolenia z savoir vivru wobec osób z niepełnosprawnościami.

Książka Zdobądź swój szczyt, wokół której toczyła się rozmowa jest poradnikiem pozytywnego myślenia, gdzie autorka pokazuje jak można wzmacniać swoje dobre cechy, budować samoakceptację, realizować marzenia i działać pomimo strachu, który często towarzyszy naszym przedsięwzięciom. A także o tym, jak przekuwać cierpienie w coś wyjątkowego” i działać na przekór wszelkim przeciwnościom losu. „Gwiazdy spadają z nieba, ale to czego chcemy, raczej nie!”, dlatego warto podejmować wyzwania i wierzyć w to co pragniemy zrealizować - mówiła Pani  Angelika. Sporo radości sprawiło Pani Angelice, a także wszystkim uczestnikom wystąpienie uczniów Szkoły Podstawowej nr 14, którzy z przejęciem przeczytali jej ulubiony wiersz Nic dwa razy, W. Szymborskiej. A potem padały pytania, również te dotyczące podróżowania i kolejnej książki, nad którą autorka pracuje. 

Warto dodać, że frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania: gościliśmy ponad 100 uczestników z krakowskich szkół, m.in. z ZSiP Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących przy ul. Grochowej czy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, ul. Szujskiego. Oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie. Spotkanie tłumaczył na Polski Język Migowy Jakub Studziński, a rozmowę z naszym gościem prowadziła Elżbieta Starowicz.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.