03.06.2023 godz. 13:30

Spacer "Śladami komiksu"

Serdecznie zapraszamy na spacery śladami krakowskiego komiksu.

Nasze zwiedzanie zaczniemy od Arteteki, która jest prawdziwą skarbnicą komiksów. Tutaj poznamy zbiory biblioteki, a także zastanowimy się, kiedy pojawił się komiks. Pokażemy Koziołkowi Matołkowi krakowski rynek oraz posłuchamy o jego przygodach. Poznamy dzieje komiksowych superbohaterów — zagranicznych, ale i polskich. Zobaczymy, które zakątki Starego Miasta znalazły się na kartach komiksu o Kaczorze Donaldzie. Sprawdzimy, czy komiks może pełnić rolę przewodnika po Krakowie i stworzymy charakterystykę profesora Filutka.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Kultura bliżej. Poprawa dostępności usług i zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Limit miejsc: 30 osób

Termin: 3 czerwca, godz. 13.30 Zapisy

 

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.