Siostry innej matki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę pt. „Siostry innej matki”.

Iwa Kruczkowska-Król – absolwentka Krakowskiej ASP; w 2004r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa sztalugowego w pracowni Prof. Jacka Waltosia z aneksem z tkaniny unikatowej u Prof. Lilli Kulki, oraz dyplom ze specjalności scenografia pod kierunkiem Prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajda. Zajmuje się malarstwem, scenografią i tkaniną unikatową. W latach 2011-2012 ukończyła studia podyplomowe na wydziale Architektury wnętrz i wzornictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2017 roku otrzymała tytuł doktora sztuki na ASP w Krakowie.

Obrazy na wystawie inspirowane są wyprawą autorki do do Afryki Zachodniej (Gambia, Senegal)

gdzie kobiety witają się słowami: "Hello sister of another mother", co w wolnym tłumaczeniu oznacza właśnie „Witaj siostro innej matki”. To sformułowanie autorka wybrała na motto wystawy.

Miejsce ekspozycji: Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 15.10.2020 – 10.11.2020

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.