Rozpoczynamy biblioteczną współpracę polsko-ukraińską

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Biblioteka Publiczna im. Łesi Ukrainki w Kijowie, dzięki wsparciu  Ambasady RP w Kijowie, podpisały  deklarację  współpracy w zakresie wzajemnej promocji kultury i dziedzictwa narodowego oraz wymiany doświadczeń zawodowych.

Instytucje realizować  ją będą poprzez wzajemną wymianę książek, inicjowanie kontaktów branżowych pomiędzy pracownikami bibliotek (między innymi z wykorzystaniem platform do komunikacji online), udział we wspólnych konferencjach, projektach oraz wymianę informacji zawodowych, w szczególności dotyczących rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obsługi bibliotecznej, wprowadzania nowych usług, rozwoju czytelnictwa. Wierzymy, że podpisana deklaracja szybko przerodzi się w konkretne działania owocne oby stron.

Warto nadmienić, że  Biblioteka prowadzi także rozmowy na temat współpracy kulturalnej z Odeską Narodową Biblioteką Naukową.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.