Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą.

Lęk staje się mniejszy, gdy przeżywany go razem. Bajki bardzo czytelnie odnoszą się do sytuacji
w Ukrainie, ale mogą też stanowić uniwersalny przekaz w rozmowach o emocjach towarzyszących każdej zmianie, próbie jej akceptacji, szansach i nadziejach, które niesie. Książka Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą pozwala przepracować lęki z bezpiecznej perspektywy i działa jak balsam, który daje nadzieję.

dr Wanda Matras-Mastalerz

prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego

 

1 czerwca jest dniem premiery książki: „Różnimy się skrzydłami. Wrażliwość jest siłą”.
To propozycja autorstwa Anny Machacz i Magdaleny Żukowskiej-Bąk, dedykowana dzieciom ukraińskim i polskim. Składa się z opowiadań, które oswajają lęki wojny, uczą akceptacji, tolerancji i pokazują, jak odnaleźć się w zupełnie nowym, obcym środowisku. Historie
w sposób niebezpośredni obrazują sytuację w Ukrainie, ponieważ bohaterami są zwierzątka oraz owady, które mierzą się z trudnościami związanymi z przeprowadzką, stygmatyzacją społeczną, lękiem, samotnością. Książka skierowana jest do dzieci i rodziców, którzy zamieszkali w Polsce, ale też do małych Polaków i Polek. Każdy z rozdziałów został opatrzony „Słowem od psychologa” z zadaniami, które pomogą w integracji i wspólnym czytaniu.

Książka została wydana w dwóch językach – po polsku oraz ukraińsku. Pragnieniem autorek jest, aby była wsparciem w chwilach smutku, rozgoryczenia, ale też budowania nowej rzeczywistości. Publikacja będzie rozdysponowywana za darmo do szkół i bibliotek .

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma zaszczyt być partnerem tej chlubnej inicjatywy

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.