25.11.2020 godz. 12:00

Rośliny ruderalne w mieście - wykład online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach spotkań on-line Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w wykładzie: Rośliny ruderalne w mieście.

W trakcie zajęć uczestnikom zaprezentowane zostaną informacje na temat roślin zasiedlających podłoża zmienione przez człowieka, szczególnie środowiska miejskie np. budynki i ich sąsiedztwa, drogi i przydroża, tereny kolejowe, parkingi i place. Omówione zostaną ich właściwości i możliwe zastosowanie oraz ślady, które odcisnęły w literaturze i sztuce. Wskazane zostaną również źródła, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę o tej grupie roślin, zarówno te dostępne w bibliotece, jak i te internetowe.

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  • dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  • kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa),
  • ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Termin: 25 listopada 2020 r.

Godzina: 12.00–13.00

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadząca: Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu: „Historyczne ogrody w naszej pamięci i fotografii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.