Rajska na wakacjach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza do skorzystania z możliwości nabycia nowej wiedzy o książkach, poprzez lekcje i warsztaty biblioteczne, skierowane do grup zorganizowanych.

 

DOROTA TERAKOWSKA

Gra terenowa dla dzieci upamiętniająca twórczość wielkiej krakowskiej pisarski Doroty Terakowskiej. Dzieci podczas gry odkryją zakamarki Arteteki oraz krainę kota, poznają córkę czarownic, która pomoże im znaleźć drogę do władcy Lewawu. 

Termin: 5.07.2024, 10.07.2024, godz. 10.00

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie tel. (12) 375-21-40

 

MUZYKOFI(G)LE

Zapraszamy na spotkanie, na którym odkryjemy najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najmniej oczywiste muzyczne fakty. Spotkanie będzie wymagało sporej dawki poczucia humoru, abstrakcyjnego myślenia i zamiłowania do wygłupiania się! Wydaje Ci się, że muzykę tworzą i słuchają tylko ludzie? Że nie da się jej narysować, powąchać, ani poczuć na własnej skórze? Już na pewno nie może mieć ona dziur, ani nie można się jej bać?! Dołącz do naszego spotkania i daj się zaskoczyć muzyce!

Dla kogo: dla uczniów klas I-III

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-56

 

POCZTÓWKA Z WAKACJI

Na zajęciach zabierzemy Was w podróż w egzotyczne i ciekawe miejsca. Przybliżymy życie codzienne i kulturę mieszkańców różnych zakątków świata. Bez użycia telefonów, komputerów i tabletów prześlemy pozdrowienia z wakacji naszym najbliższym lub znajomym, tworząc na warsztatach widokówkę na wzór  tych, które nasi rodzice i dziadkowie wysyłali nie mając do dyspozycji współczesnych , nowoczesnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Dla kogo: dla uczniów klas I-IV SP

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-56

 

DZIECIĘCE  HITY  Z  CZARNEJ  PŁYTY

Na warsztatach dzieci zapoznają się z historią powstania płyt winylowych. Podczas prezentacji będą miały okazję obejrzeć współczesne płyty winylowe, a także te dużo starsze, tzw. płyty szelakowe. Wysłuchają nagrań z płyt winylowych z utworami muzycznymi i literackimi dedykowanymi dzieciom, w wykonaniu wybitnych polskich artystów: muzyków i aktorów. Ponadto uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zagadki o tematyce muzycznej w formie quizu oraz rozpoznawania muzyki odtwarzanej z płyt winylowych.

Dla kogo: dla uczniów klas I–IV SP

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje:  Wypożyczalnia  i  Pracownia  Muzyczna, tel. (12) 375-2 2-57

 

WAKACYJNE PRZYGODY - PONADCZASOWE GRY PODWÓRKOWE

Kapslowe tory, kamienne hacele, widoczki (aniołki), wakacyjne kapsuły czasu, podchody z zadaniami -zapraszamy na spotkanie z grami i zabawami, które kiedyś rządziły na niejednym podwórku. Będzie aktywnie i twórczo. Ruszymy głowami, nogami, rękami. W tak zwanym międzyczasie pogadamy o tym, dlaczego ludzie i zwierzęta potrzebują zabawy.

Przydadzą się kieszenie na zdobycze, czapki z daszkiem i zapas wody.

Warsztaty poprowadzi Weronika Krzyżanowska - animator rekreacji i organizacji czasu wolnego.

Terminy: dla grup zorganizowanych (dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym)
26 czerwca, godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30
27 czerwca, godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30
28 czerwca, godz. 9.00-10.30

Terminy dla dla rodziców z dziećmi:
28 czerwca godz. 17.00-18.30
29 czerwca godz. 12.00-13.30

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-56

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.