Przygoda z językiem polskim

Kolejni kursanci zakończyli pierwszy etap swojej przygody z językiem polskim.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie realizując projekt Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie miała możliwość organizować zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców. 

W ostatnim cyklu szkoleniowym, króry obejmował 20 godzin nauki, udział wzięło prawie 40 osób.

Podczas rozdania dyplomów p. Maria Cibicka (Zastępczyni dyrektora WBP w Krakowie) podkreśliła, że ma nadzieję, iż zakończenie kursu nie kończy ich przygody z Rajską i zaprosiła wszystkich do korzystania z bogatych zasobów biblioteki.

Więszość z kursantów, chcąc kontynuować naukę języka polskiego, uczęszcza także na spotkania Dyskusyjnego Klubu Polsko-Ukraińskiego Porozmawiajmy, który działa w naszej Bibliotece. Klubowicze spotykaja się w każdą środę o godz. 11.00, w sali 232 (WBP W Krakowie, ul. Rajska 1). Podczas spotkań uczestnicy poznają historię, kulturę, tradycję i obyczaje panujące w Polsce. To również okazja do ćwiczenia języka polskiego w kameralnym gronie.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.