04.04.2024 godz. 17:00

Powrót do przeszłości – Bratnia pomoc czy inwazja? - interwencje radzieckie i rosyjskie 1945-2024

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza 4 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 na spotkanie z cyklu „Powrót do przeszłości” – „Bratnia pomoc czy inwazja?  - interwencje radzieckie i rosyjskie 1945-2024”

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Powrót do przeszłości”. Państwa i naszym gościem będzie Marcin Strzyżewski - z wykształcenia jest rusycystą. Ukończył filologię rosyjską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją karierę zawodową związał z portalem Onet.pl, ale pracował także w dziale publicystyki w GRYOnline.pl, gdzie był kierownikiem działu technologii. Prowadzi własny kanał na YouTube, na którym dzieli się wiedzą na temat krajów byłego ZSRR. Od inwazji Rosji na Ukrainę na swoim kanale komentuje dzień po dniu trwającą wojnę, oraz czynnie wspiera Ukraińców organizując internetowe zbiórki dla potrzebujących.

Prowadzenie: Maciej Okołowicz

Spotkanie odbędzie się na żywo w Artetece WBP w Krakowie oraz na kanale YouTube biblioteki. Zachęcamy do zadawania pytań naszemu gościowi.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI to nowy cykl spotkań z osobami zawodowo lub hobbystycznie zajmującymi się historią – autorami książek naukowych i popularnonaukowych.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.