Porozmawiajmy przy stole. Spotkanie z kulturą Rumunii

7 kwietnia 2022 roku w Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Obcojęzycznych odbyło się spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowane w ramach projektu: Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie.

Wydarzenie było okazją do świętowania 10-lecia utworzenia Kącika Rumuńskiego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie, którego Prezesem jest Konsul Honorowy Ignat Timar oraz miłośnicy i znawcy Rumunii.

Spotkanie uświetnił występ muzyka zespołu Balkan Artz - Laurențiu Călimana, który zaprezentował tradycyjne melodie rumuńskie. Kącik rumuński liczy obecnie ponad 700 książek, a dzięki wsparciu Ambasady Rumuńskiej zostanie wkrótce wzbogacony o kolejne 60 egzemplarzy literatury współczesnej w języku rumuńskim.

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.