24.01.2022 godz. 17:00

Poniedziałkowe spotkanie z historią

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz ze Wydawnictwem Avalon zapraszają na spotkanie z cyklu „Poniedziałkowe spotkanie z historią”, które odbędzie się 24 stycznia 2022 r. o godz. 17.00. 

Zapraszamy w niezwykłą podróż. Przeniesiemy się nie tylko geograficznie. Wyprawa będzie również w czasie. Wszystko za sprawą współpracy z Wydawnictwem Avalon oraz gościa z którym będziemy mieć przyjemność rozmawiać  na kanale YouTube biblioteki. 

W styczniu porozmawiamy o czeskiej historii nie tylko w polskim kontekście ale przede wszystkim jak ją postrzegają sami Czesi. W tą niezwykłą podróż po dziejach  kraju od tych najstarszych, pojawienia się pierwszych ludzi na terenie Czech, poprzez podział Czechosłowacji i postawnie Republiki Czeskiej w roku 1993 roku  zabierze nas Petr Jokes, autor książki Czesi. Przewodnik po historii narodu i państwa. Na co dzień pracownik Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jeśli taka tematyka cię interesuje zapraszamy przed monitory komputerów. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube biblioteki.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.