Pokolenia Małych Słowianek - portrety

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z i Centrum Młodzieży im. Dr Henryka Jordana zapraszają na wystawę pt. „Pokolenia Małych Słowianek - portrety”.

Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” powstał w 1975 roku i działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Obecnie Zespół liczy 300 członków w wieku 6 – 19 lat, uczniów 143 krakowskich szkół. Przez ponad 46 lat istnienia śpiewało i tańczyło w nim ok. 3750 wychowanków. „Male Słowianki” wzięły udział w 2840 koncertach występując na wielu scenach krajowych i zagranicznych, zbierając liczne nagrody i wyróżnienia. W repertuarze Zespołu znajdują się tańce narodowe, ludowe pieśni i tańce z różnych regionów Polski,  tańce i piosenki słowiańskie: rosyjskie, białoruskie, ukraińskie, bułgarskie, słowackie, serbskie i macedońskie, jak również kolędy i pastorałki, piosenki harcerskie, pieśni patriotyczne.

Ekspozycja zawiera portrety dzieci - uczestników Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” im. druhny Władysławy Marii Francuz w latach 2019 i 2020, wraz ze swoimi rodzicami lub krewnymi, wychowankami Zespołu z lat ubiegłych. Wystawa zdjęć była zaplanowana jako ekspozycja towarzysząca koncertom jubileuszowym 45-lecia działalności
artystyczno-wychowawczej Zespołu, który przypadał w 2020 roku.
Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią nie mogła ona dojść do skutku. Autorem pomysłu oraz fotografii jest Andrzej Oleszko, od ponad 30 lat zaprzyjaźniony z „Małymi Słowiankami” i fotografujący wydarzenia związane z Zespołem.

Miejsce ekspozycji: I piętro Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 5.10.2021 – 30.11.2021

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.