Ośmiogodzinny Maraton Komiksowy 2021 – wystawa prac

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wirtualną wystawę prac powstałych podczas tegorocznego Ośmiogodzinnego Maratonu Komiksowego.

Łukasz "Bofzin" Kuciński

"O Bofzinie mogliście już wielokrotnie usłyszeć w ramach licznych projektów, w jakie angażuje się autor. Łukasz Kuciński tym razem przedstawia opowieść w której, jak mniemam, występuje we własnej osobie. Rysownik bawi się obrazkową formą opowiadania historii i oprócz kolorowych stron, prezentuje niecodzienny sposób narracji. Widać, że podejmowane medium jakim jest komiks, sprawia mnóstwo frajdy i daje upust kreatywności autora.
Więcej prac Bofzina znajdziecie na jego fanpage’u: https://www.facebook.com/bofzin"

– Patryk Lutrzykowski i ekipa TuKomiks

Karol Patoła

"Jeśli jesteście spragnieni mrocznych opowieści zawieszonych na granicy baśni i realności, to dobrze trafiliście. Ten niemy komiks, całkowicie oddany ołówkowej szarości, zabierze was w symboliczną podróż pełną niepokoju i mistycyzmu. Zwróćcie uwagę na filmowy sposób kadrowania oraz świadome użycie otwartych kadrów czy kompozycji. Całość to rysunkowa uczta dla oczu.
Więcej prac Karola możecie znaleźć na jego instagramie: https://www.instagram.com/cultistcarl/"

– Patryk Lutrzykowski i ekipa TuKomiks

Maja Stawicka-Pipowska

"Nie dajcie się zwieść niepozornej i prostej kresce, jaką posługuje się Maja. Autorka świadomie posługuje się prostymi środkami rysunkowymi, jakie możemy spotkać tylko w komiksie. Jest to jeden z najbardziej rozkosznych komiksów, jakie czytałem po ostatnim 8-Godzinnym Maratonie Komiksowym i którego jestem wielkim fanem. Autorka opowiada nam historię, w której znajdziecie masę rysunkowych i zabawnych gagów, które potrafią zrelaksować czytelnika i porwać go w uspokajający ton, w którym prowadzony jest komiks. Całości dopełnia oszczędne, ale celowe użycie dobranych kolorów a onomatopeja "PYK" zostanie ze mną na długo.
Koniecznie zobaczcie jej instagrama gdzie zobaczycie więcej prac jej autorstwa: https://www.instagram.com/majakatsp/"

– Patryk Lutrzykowski i ekipa TuKomiks

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.