Ornament słowa i obrazu – Pejzaże

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Ziemi Krakowskiej im. Jana Sroczyńskiego z Jerzmanowic zapraszają na wystawę pt „Ornament słowa i obrazu – Pejzaże”.

Ekspozycję buduje wyobraźnia poety Jana Stalony–Dobrzańskiego i jego córki, malarki – Ingi. Piękno słowa i obrazu otwierają przed odbiorcami doznania plastyczne i literackie. Pozwalają odkrywać w obrazach słowa, a w słowach obrazy. To zabawa dla miłośników zarówno literatury jak i sztuki.

Ekspozycja obejmuje 16 wierszy wzbogaconych malarskim „komentarzem” (ornamentem) prowadzących zarówno widza jak i czytelnika w świat… pejzaży. Poeta i artystka przywołują odwieczny zachwyt nad pięknem świata, nad zdumiewającymi fenomenami przyrody. Zgłębiają ich moc i tajemnice zapraszając państwa do wspólnej wędrówki

Termin ekspozycji: 8.09 - 4.10.2021 r.

Miejsce ekspozycji: I piętro (lewe skrzydło)

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.