Odszedł Stanisław Dziedzic

Z ogromnym smutkiem i poczuciem wielkiej straty Zespół Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a także cała nasza społeczność – bibliotekarze i pracownicy sieci bibliotek publicznych województwa małopolskiego przyjęliśmy wiadomość o śmierci doktora Stanisława Dziedzica.

Trudno znaleźć w życiu kulturalnym współczesnego Krakowa postać o podobnych osiągnięciach, równie rozległych horyzontach, erudycyjnej wiedzy, pracowitości. Śp. Stanisław Dziedzic był jednocześnie skromnym człowiekiem, oddanym nie tylko literaturoznawstwu, publicystyce i dziennikarstwu, ale również nie mniej ważnym, choć nie tak spektakularnym zadaniom w pracy dydaktycznej, organizacyjnej, urzędniczej oraz popularyzatorskiej.

Jako wieloletni dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, wiceprezes Radia Kraków, uczestnik i członek prezydium Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, wreszcie dyrektor i współtwórca nowej formuły Biblioteki Kraków pozostanie dla nas wzorem działacza kultury. W swojej pracy łączył indywidualne zaangażowanie z dbałością o instytucje i środowiska twórcze. Dzięki jego talentom i kompetencjom nasze miasto umocniło oraz rozwinęło swoją pozycję jako jednego z europejskich centrów kultury.

My, pamiętać będziemy w szczególności zaangażowanie śp. Stanisława Dziedzica w sprawę przekazania na rzecz WBP w Krakowie budynku byłych koszar przy ul. Rajskiej.

 

W imieniu pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, społeczności pracowników sieci bibliotek publicznych województwa małopolskiego oraz własnym przekazuję bliskim wyrazy głębokiego współczucia.

 

Jerzy Woźniakiewicz

dyrektor

Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.