Obchody XXIII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością”

Obchody XXIII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” w Bibliotece już trwają!

15 czerwca w Wypożyczalni Książki Mówionej i Brajlowskiej, odbyło się spotkanie Tyfloklubu poświęcone znanej krakowskiej autorce pn. "Powieści obyczajowe Agnieszki Krawczyk". Przedstawione zostały dorobek pisarski autorki oraz ciekawostki z życia prywatnego, a główną uwagę poświęcono kilku cyklom obyczajowym. Członkowie Tyfloklubu bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji, która przebiegała w przyjaznej atmosferze. Spotkanie poprowadziła Anna Szydłak.

20 czerwca uczniowie Zespołu Szkół i Placówek pn.„Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie uczestniczyli w konkursie pn. „Faworytkowy Król 2022”. Literackie faworytki, których część jest dostępna w Bibliotece bez barier na stronie WBP, tym razem posłużyły jako pretekst do przeprowadzenia konkursu ze znajomości trzech opowieści: Kwiatu paproci, Małego Księcia i Czy kłamstwo się opłaca (na podst. Kłamczuchy M. Musierowicz). Uczestnicy rozwiązywali literackie zagadki, odnajdywali ukryte rekwizyty i wykonali plakat do ulubionej faworytki, którą okazał się Kwiat paproci na podst. baśni J.I.Kraszewskiego. Mieli także możliwość poznania księgozbioru Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży oraz Wypożyczalni Książki Mówionej i Brajlowskiej.

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że tytuł Faworytkowej Królowej 2022 otrzymała Lilianna Jończyk, a wicekrólem został Jakub Ledzwon.

Po raz kolejny zajęcia pokazały, że świat literatury otwiera swoje serce i zaprasza do przeżycia pięknej przygody, w której  można uczestniczyć w Bibliotece.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.