22.10.2020 godz. 11:00

O różnorodności gatunków pszczół w Polsce i ich zwyczajach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wykład on-line „O różnorodności gatunków pszczół w Polsce i ich zwyczajach”, który odbędzie się 22 października, o godz. 11.00.

Różnorodność biologiczna na świecie w dużej mierze zależy od pszczół. Owad, przed którym większość z nas drży ze strachu, odgrywa istotną rolę w kontekście ekologii i ochrony środowiska.

Na spotkaniu dowiemy się ile jest gatunków pszczół w Polsce, a ile na świecie? Co łączy pszczołę miodą z dzikimi pszczołami? Czy powszechne jest ich życie w koloniach, produkcja miodu i podział pracy między królową i robotnicę? Czy żądła wszystkich pszczół zostają w ciele po użądleniu oraz jak chronić pszczoły przed wyginięciem?

Prowadzący: dr Justyna Kierat- biolog. Obszar zainteresowań: owady, szczególnie rozwój murarki ogrodowej oraz innych pszczół i os samotnych. Rysuje, edukuje i prowadzi bloga Pod Kreską.

Wykłady będą zawierać elementy pracy warsztatowej opartej o nowe technologie i użyteczne aplikacje (spotkania odbywają się zdalnie z wykorzystaniem platformy ZOOM).

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.