Noc Bibliotek

Sobotni wieczór spędziliśmy razem. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie do późna nie gasły światła i emocje. Czas krótko podsumować tegoroczną edycję Nocy Bibliotek. 

Podczas zaplanowanych spacerów po zakamarkach biblioteki - ostatecznie czterech (!), a nie jak początkowo myśleliśmy dwóch (czytelnicy dopisali!) - odwiedziliśmy miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Gabinet dyrektora, introligatornię, pomieszczenia mieszczące skanery Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej, studio Radia Rajska, magazyny i zaplecza czytelniane, a także biura Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów.

Równolegle w Artetece spotkali się fani gier planszowych i do późna próbowali swych sił w rywalizacji lub strategicznej kooperacji. Można było zagrać w prototyp gry Conect Port, zmierzyć się z innymi uczestnikami w otwartym turnieju Carcassonne lub po prostu miło spędzić czas ze znajomymi przy partyjce ulubionej planszówki. 

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że mamy najlepszych Czytelników na świecie! Noc Bibliotek była znakomitą okazją do miłych spotkań i ciekawych rozmów. Dziękujemy i zapraszamy znowu! Do zobaczenia.             

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.