(Nie)obecność

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Szkoła Kreatywnej Fotografii zapraszają na wystawę fotografii Joanny Wylon „(Nie)obecność”.

Cykl fotografii „(Nie)obecność” zainspirowany został przypadającą w 2022 roku 80. rocznicą deportacji Żydów z krakowskiego getta, utworzonego w 1941 roku przez okupacyjne władze niemieckie na terenie dzielnicy Podgórze. Deportacje do Obozu Zagłady w Bełżcu zapoczątkowały masowy mord ludności żydowskiej Krakowa, przed II wojną światową stanowiącej aż jedną czwartą ludności miasta.

Wystawa ukazuje zarówno miejsca od wieków związane z kulturą żydowską, jak i te bezpośrednio związane z Zagładą, często zapomniane i ukryte, można powiedzieć (nie)obecne w pamięci jego mieszkańców.

JOANNA WYLON - z zawodu licencjonowana przewodniczka po Krakowie i Beskidach oraz łowczyni talentów w branży biotechnologicznej. Jej największą pasją są podróże, wycieczki górskie i trekkingi. Odwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach i nieustannie planuje kolejne wojaże, szczególnie kulinarne i fotograficzne.

Z największą przyjemnością fotografuje wszelkie detale, zarówno przyrodnicze jak i architektoniczne, fascynują ją wzory tworzone przez przyrodę, cienie, linie, odbicia, symetrie i nierówności. Interesuje się różnymi dziedzinami fotografii ale szczególnie bliska jest jej fotografia reportażowa i uliczna. Dyplomantka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych (2022).

Miejsce ekspozycji: I piętro (prawe skrzydło)

Termin ekspozycji: 21.06.2022 – 24.07.2022

Wernisaż wystawy: 21.06. 2022, godz:17.00

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.