Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS zapraszają na wystawę prac malarskich pt. „Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach".

Autorami dzieł artystycznych są uczniowie małopolskich szkół, w wieku 8-15 lat, którzy malowali obrazy na podobraziu, techniką akrylową. Inspiracją do malowania był pokazowy obraz instruktażowy, przygotowany przez artystkę Kingę Krzyś Malujbaluj, prowadzącą również zajęcia warsztatowe.

Wyjątkowe prace malarskie, powstałe w atelier Parku Wodnego w Krakowie, nawiązują do Małopolski, jej walorów, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, m. in. Małopolska wieś, Jesienny i wiosenny dwór, Śpiący rycerz w Zakopanem, Chata za wsią, Samotny dąb, Majowa dróżka, Jesienna nuta, Przedwiośnie, a także z tematem Biblioteki na Rajskiej - Kwiecista biblioteka. W ramach spotkań warsztatowych powstało około dwustu obrazów.

Spotkania warsztatowe były prawdziwym wyzwaniem dla każdej grupy wiekowej, która na namalowanie obrazu miała ograniczony czas. Jednak, ogólny efekt jest imponujący i zachęca młodego człowieka do rozwoju w kierunku malarstwa.

Młodzi artyści z Krakowa, Łapanowa, Zelczyny i Limanowej, ukazali własne interpretacje malarskie, w ramach realizacji zadania publicznego „Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturowych” – V edycja 2023/2024, którego celem było stworzenie małopolskim uczniom warunków do odkrywania talentów i zainteresowań kulturą wyższą, a także ukazania sztuki, jako prawdziwej wartości.

Miejsce ekspozycji: parter (prawe skrzydło)

Termin ekspozycji: 28.03.2024- 31.05.2024

Wernisaż: 4.04.2024, godz. 12:00, sala 53

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.