Łukasz Gwiżdż, Joanna Pypłacz "Opowieść – Baśnie po zmroku"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Łukasza Gwiżdża i ilustrujących ją opowiadań Joanny Pypłacz pt. „Opowieść – Baśnie po zmroku”.

„Opowieść - Baśnie po zmroku“  to spotkania w unikalnym świecie zespolenia obrazów i słów. W dziewięciu odsłonach spotkamy się oko w oko z baśniowymi opowieściami Joanny Pypłacz stworzonymi do wystawy obrazów Łukasza Gwiżdża.

Wystawa to jedno z wydarzeń cyklu, na który złożyła się seria spotkań z artystami, wernisaży, wystaw, wieczorów autorskich. Inauguracja i pierwsze spotkanie obyło się jesienią ubiegłego roku w czytelni naukowej Biblioteki Kraków. Następne odsłony miały miejsce na Grozownia Festival, BizarroCon oraz Imladris - Krakowskie Weekendy z Fantastyką.

Joanna Pypłacz. Krakowianka, rocznik 1982, zodiakalny Skorpion. Literaturoznawczyni, pisarka, poetka i fotografka; autorka ośmiu powieści oraz dwóch zbiorów wierszy, a także kilku opublikowanych opowiadań. W Wydawnictwie IX wydała powieść „Genius loci”.  Amatorka ruin, starych cmentarzy, muzyki klasycznej oraz nieoczywistego piękna.

Łukasz Gwiżdż. Zajmuje się malowaniem głównie w technice olejnej. Prace autora stały się szerzej znane po pojawieniu się na licznych okładkach książek (H.P. Lovecraft, R. Aickman, T. Miciński, H.P. Bławatska, S.T. Joshi, C.A. Smith, W. Gunia, M. Zychla). Specyfika prac spowodowała mocne osadzenie twórczości malarza w szeroko rozumianym środowisku grozy i fantastyki.  W swoich nasyconych symbolami pracach autor eksperymentuje z fraktalami, złotym podziałem, wymiarami, czasem i przestrzenią.

 Miejsce ekspozycji: Arteteka WBP w Krakowie (I piętro)

Termin ekspozycji: 28.03.2024-29.04.2024

Spotkanie z autorami: 18.04.2024, godz. 17:00

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.