15.09.2021 godz. 17:00

Lotna Czytelnia na Plantach

Od czerwca, w słoneczne popołudnia charakterystyczny, wypełniony książkami, biały rower cargo będzie można spotkać na Plantach. Co tydzień inny temat przewodni, inna literatura.

Zasady akcji są proste: nie potrzeba karty bibliotecznej, nie ma terminu zwrotu… wystarczy wziąć książkę z Lotnej Czytelni i czytać, po przeczytaniu oddać do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) lub do roweru (jeśli akurat nas spotkasz).

Lotna Czytelnia to projekt, który wystartował w sierpniu 2013 r. dzięki współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów i od tego czasu systematycznie, co roku jest kontynuowany w okresie wiosenno letnim. Charakterystyczny rower cargo krąży po Plantach od początku czerwca do końca września, zachęcając odpoczywających tam ludzi do czytania na świeżym powietrzu.

Ruszamy o godz. 17.00 spod Bagateli, w kierunku Filharmonii.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.